{#przemyslaw.kudlacik}

pkudlacik at gmail dot com, przemyslaw dot kudlacik at us dot edu dot pl

Inżynieria Oprogramowania

Testowanie, uruchamianie

Poniższe materiały zawierają krótkie opracowania teoretyczne związane z testowaniem i uruchamianiem oraz zadania do realizacji, i plan ich wykonania.
materiały

Komunikacja aplikacja-użytkownik, Projektowanie GUI w środowiskach RAD

Poniższy dokument zawiera temat zadania do realizacji.
materiały

Elamenty notacji analitycznych, Diagramy ERD i DFD

Zadanie 1:
Gospodarstwo agroturystyczne prowadzi wynajem pokoi. Goscie gospodarstwa moga rezerwowac pobyt i do 2 tygodni przed spodziewanym przybyciem anulowac rezerwacje. Goscie moga zamawiac posilki (sniadania lub sniadania i obiadokolacje), na specjalne zyczenie posilki moga byc wegetarianskie lub przygotowane z produktow dostarczonych przez gosci. Goscie moga brac udzial w imprezach organizowanych przez gospodarstwo (ogniska, jazdy konne, grzybobranie), wypozyczac sprzet turystyczny (narty, rowery) oraz brac udzial w imprezach organizowanych przez podmioty zewnetrzne, w ktorych zamawianiu i oplacaniu posredniczy gospodarstwo (wycieczki gorskie z przewodnikie, splyw kajakowy). Stali goscie moga liczyc na upusty we wszystkich uslugach (pobyt, wyzywienie, imprezy) organizowanych bezposrednio przez gospodarstwo.

Zadanie 2:
Zespół adwokacki prowadzi sprawy klientów, przy czym klientami są zarówno osoby fizyczne jak i prawne. Zespół składa się z kilku adwokatów z różną praktyką. Adwokaci pracują głównie na zewnątrz, lecz każdy z nich ma określone godziny przyjęć w kancelarii. Poważniejsze sprawy może prowadzić zespół składający się z kilku adwokatów. Adwokaci reprezentują klientów przed policją, sądem, przed urzędem skarbowym, przed kolegium do spraw wykroczeń oraz w instytucjach arbitrażowych. Najpoważniejszym problemem w pracy zespołu jest organizacja pracy adwokatów, tzn. umawianie klientów na spotkania w kancelarii i wyznaczone przez instytucje terminy rozpraw, spotkań i przesłuchań. Dodatkowo należało rozwiązać problem rejestracji korespondencji wychodzącej i przychodzącej w odniesieniu do konkretnych spraw. Dlatego kierownictwo zespołu zdecydowało się na zorganizowanie biura obsługi klienta, którego zadaniem jest utrzymywanie ciągłego kontaktu pomiędzy klientami. Zespół ten ma korzystać z oprogramowania, którego elementem będzie projektowana baza danych.

opis,materiały

Unified Modelling Language

Dokument zawiera temat zadania do realizacji: materiały

Diagramy UML, oznaczenia w skrócie